توحيد؛ اساس حركت ماست

  • warning: Missing argument 1 for t(), called in D:\WebSites\nashriyat.ir\themes\tem-nashriyat\upload_attachments.tpl.php on line 15 and defined in D:\WebSites\nashriyat.ir\includes\common.inc on line 962.
  • warning: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given in D:\WebSites\nashriyat.ir\includes\bootstrap.inc on line 869.

محمدعلي روزبهاني

پيروزي انقلاب اسلامي ايران در سال 1357، تنها يک اتفاق سياسي و يک تغيير ساختار نبود؛ بلکه به فرموده شهيد بهشتي، انقلاب ما، انقلاب ارزش­‌ها بود. انقلابي که ريشه در اعتقادات اساسي ملتي ستمديده و مجاهد داشت. پايداري اين انقلاب؛ وابسته به پايداري و ماندگاري نظام ارزشي‌­اي است که در اتمسفر فکري ايران و جهان گشوده است. براي حفظ و مراقبت از اين دستاورد گرانقدر که حاصل رهبري عارف و مجاهدي چون خميني کبير و مبارزه ملتي نستوه و ايثارگر بوده است، چه بايد کرد؟ اولين گام در اين راستا، شناختن اصول و ارزش­‌هاي اساسي اين انقلاب است که به روشني توسط بنيانگذار عظيم‌الشأن آن، حضرت امام روح الله موسوي خميني و بزرگ رهرو او، حضرت امام خامنه‌­اي ترسيم و بازنمايي شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامي، «اصول‌گرايي» را اين گونه تعريف کرده اند: «اصول‌گرايى به حرف نيست؛ اصول‌گرايى در مقابل نحله‏هاى سياسى رايج كشور هم نيست. اين غلط است كه ما كشور يا فعالان سياسى را به اصول‌گرا و اصلاح‏طلب تقسيم كنيم: اصول‌گرا و فلان؛ نه. اصول‌گرايى متعلق به همه‏ كسانى است كه به مبانى انقلاب معتقد و پايبندند و آنها را دوست مى‏دارند؛ حالا اسمشان هر چه باشد.»...