زن در ميان دو جاهليت

  • warning: Missing argument 1 for t(), called in D:\WebSites\nashriyat.ir\themes\tem-nashriyat\upload_attachments.tpl.php on line 15 and defined in D:\WebSites\nashriyat.ir\includes\common.inc on line 962.
  • warning: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given in D:\WebSites\nashriyat.ir\includes\bootstrap.inc on line 869.

مهين محمدپور

انساني در ميان دو ديوار بلند تحجّر و تمدن كاذب. محبوسي در اعماق دو زندان؛ زندان جاهليت و زندان بردگي مدرن.

زن مسلمان امروز ميان دو جاهليت قرارگرفته، يكي جاهليت قرن بيستم كه تصويري ابتذال گونه از زن ارائه مي‌دهد و ديگري جاهليت كهن كه زن را موجودي كهتر در برابر مرد مي‌انگارد. جاهليت جديد به بهانه حضور اجتماعي زن و دفاع از حقوق وي، او را به بي‌هويتي فرا مي‌خواند و جاهليت ديگر به بهانه بي‌مقدار بودن، زن را از بسياري از كمالات و ساحت‌هاي انساني دور نگه مي‌دارد. با طلوع نور اسلام و تعليمات حيات‌بخش آن توسط پيامبر اكرم (ص) زنان از تاريكي ظلمت جهل نجات يافته و به نور معرفت و كمال هدايت شدند. همچنين با وقوع انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) شخصيت حقيقي و حقوق زنان احيا شده و زنان توانستند در صحنه‌هاي اجتماعي، سياسي،‌ فرهنگي و اقتصادي كشور حضوري فعالانه داشته باشند. آنچه در پيش روست،‌ اشاره‌اي است گذرا به وضعيت زن در دو جاهليت جديد و قديم...